מהירות מופרזת

תקנה 54 לתקנות התעבורה

מדברת על כך כי לא ינהג אדם במהירות העולה על הקבוע בחוק .

כלי הרכב החדישים ותשתית הכבישים המשודרגת מובילים לצערנו את ציבור הנהגים לנהוג במהירות העולה על הקבוע בתקנות .

מדובר בעבירת התעבורה הנפוצה והנאכפת מבין עבירות התעבורה , לרשויות האכיפה אמצעי אכיפה קבועים וניידים המסייעים באיתור כלי הרכב והנהגים בעת ביצוע עבירת המהירות .

בתקנה 54 לתקנות התעבורה ישנה טבלה המפרטת את המהירות המקסימאלית לפי סוג כלי הרכב , סוג הדרך : עירונית , בין עירונית , מהירה .

 

הענישה במהירות מעל המותר

מתחלקת לקנס כספי וזאת לפי גובה המהירות לפיה נתפס הנהג נוהג ברכב , הקנס הנמוך מבין ברירת המשפט הינו 250 ₪ והגבוה מבין ברירת המשפט הינו 750 ₪ . הכל לפי גובה המהירות המופרזת ובסוג הדרך אם בדרך עירונית או בדרך בין עירונית / מהירה .

החל ממהירות 31 קמ"ש מעל המותר בדרך עירונית , ומהירות 41 קמ"ש מעל המותר בדרך בין עירונית תרשם כנגד הנהג הזמנה לדין , והנהג יזומן לתת  דינו בבית משפט לתעבורה .

 

לציין כי במקרים של הזמנה לדין , ובמקרים של מהירויות מופרזות וגבוהות מאד מעל המהירות המותרת יזומן הנהג מבצע העבירה לשימוע בפני קצין משטרה . קצין המשטרה רשאי  לפסול רישיונו של נהג מבצע העבירה לתקופה של 30 ימים בהליך של פסילה מנהלית וזאת עוד בטרם החל משפטו.

לציין כי במצבים מסוימים אף תוגש לבית המשפט בקשה לפסילת רישיונו של נהג מבצע העבירה עד תום ההליכים כנגדו וזאת כדי למנוע מנהג המסכן חיים להמשיך ולנהוג .

 

לפיכך אם נרשם כנגדכם דו"ח ברירת משפט בגין מהירות מופרזת או הזמנה לדין  יש הצורך להיוועץ עם עו"ד לתעבורה המתמחה בתחום זה .

יעוץ ע”י עורך דין הבקיא בתחום התעבורה יסייע לך בהתמודדות מול התביעה ובית המשפט.

במקרה והנך מעורב/ת בתאונת דרכים רצוי שתפנה למשרדנו ליעוץ.

אין במידע לעיל ובאתר משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם כמו כן התוכן באתר לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן.